Ülkelerin De Yıldız Haritası Çıkarılabilir Mi?

Astroloji de her insanın doğduğu saat, gün, ay, yılda gökyüzünün konumuna göre çıkarılmaktadır. Güneş o an hangi burçta konumlanmış ise o burç güneş burcumuzdur.

İnsan dediğimize bakmayın aslında bir sorunun bile yıldız haritası çıkarılabilir. Sorunun bile yıldız haritası çıkarılıyor ise ülkelerin hayli hayli çıkarılabilir. Ülkelerin Burçlarını tespit ederken o ülkenin doğduğu günü veya ulusal kurtuluş gününü ele alarak yıldız haritasını çıkarıp burcunun tespit edebiliriz. Birkaç ülke ve Burçların örnek vermek gerekirse; ABD yengeç burcu, Türkiye akrep burcu, Çin kova burcu, Kanada yengeç burcu, Almanya oğlak burcu, Fransa terazi burcudur.

Burçlar genel karakterimiz, gün, ay ve yıl içerisinde ki durumumuzu yıldızlara bakarak tahmin edilebilinir; bazı insanları tanımadan sever bazılarını ise sevmeyiz. Aynı şey ülkeler içinde geçerlidir. Ülkeler arası ve insan – ülkeler arasındaki uyumda da aynısını görebiliriz. Bazı ülkelere gider kendimizi evimizde gibi hissederiz bazı ülkelere gider ne kadar güzel olursa olsun sevemeyiz, içimiz ısınmaz.

Akrep Burcu olan Türkiye’yi 2017 yılının ikinci yarısında neler bekliyor? İlk tutulma Şubat ayında yaşanmıştı ve bu tutulma bize gerginlik, enerji kaybı getirmişti. İkinci tutulma ise Ağustos ayında gerçekleşecek. Ağustos 7 ve 21 de iki kere gerçekleşecek olan tutulmalardan özellikle 21 inde olanı dünyayı etkileyecek ve büyük bir dönüşüm yaşanacak. Ataerkil yapı çözülecek. Yakın çevremizde köklü değişiklikler yaşanılır. Uluslararası platformda hareketli günler yaşanabilir. Eylül ayında Jüpiter burç değiştirecek terazi burcuna geçecek ve bu geçiş 1 yıl sürecek. Eylül’ün ikinci yarısından itibaren rahatlamalara başlayacağız. Spor, eğlence, borsa ve okul geçiş sınavlarında yeni düzenlemelere geçilebilir. Özellikle spor konusundaki ülkemiz atağa geçebilir. 2018 yılında ülkemize büyük başarılar getirebilir.