Üç Tane Dış Gezegen Bulunmadan Önce Çıkarılan Haritalar Yanlış Mıdır?

Astroloji de ki konu başlığımız üç tane dış gezegen bulunmadan önce çıkarılan haritalar yanlış mıdır? Aslında bu konu her ne kadar bakış açısına göre değişse de tabi ki bir sonuca varılabilir. Tartışmaya açık olan bu konu da bir cevaba ulaşacağız. Haritalar hem yanlış ama aynı zaman da doğrudur. Haritalar üç tane dış gezegen bulunmadan önce ki zamana göre doğrudur. Çünkü üç tane dış gezegen bulunmadan önceki konumlara göre yapılmıştır. Ama daha sonra üç tane dış gezegen bulununca haritalar bu konumlara uymamaktadır bu yüzden artık yanlıştır. Yanlıştan ziyade artık o konumlara uymamaktadır. O konumlar dışında haritalar doğrudur. Ama en doğru haritalar üç tane dış gezegen bulunduktan sonra tüm konumların için de bulunduğu haritalardır. Bu haritalar bize çokça katkı da bulunmuştur aynı zaman da araştırmalarımızı aydınlatmıştır.

 ÜÇ TANE DIŞ GEZEGEN BULUNMADAN ÖNCE ÇIKAN HARİTALAR YANLIŞ DÜŞÜNÜLMEKTEDİR

Şu an ki konuma göre haritalar tam konumları göstermez bu nedenle insanlar eski konumları incelemeden direk yanlış kanısına varırlar. Ama kısa bir araştırma sonucu onlar da bir zamanlar o haritaların bize ne kadar yardımcı olduklarını onlar da fark edecektir.

 ESKİ VE YENİ HARİTALARIN ÖNEMİ

Her ne kadar şu an ki konumlara göre haritalar yanlış olsa da üç tane dış gezegen bulunmadan önce ki zamana göre çok işlevseldiler. Şu an kiler de olduğu gibi o haritalar da fazlasıyla işe yarar bir haritaydılar. Bu nedenle her ne kadar yanlış diye düşünülse de önemlidir. Aynı zaman da bu eski haritalar astrolojiye oldukça katkı da bulunmuştur. Her yönden artısı olan bu haritalar bizim için çok önemlidir.

“Üç Tane Dış Gezegen Bulunmadan Önce Çıkarılan Haritalar Yanlış Mıdır?” için bir yanıt

  1. gezegenler ile haritanın ne kadar alakası olduğunu makalenizden sonra anlam verdim dışarıda kuru bilgi olarak duysaydım ilgilenmezdim bu kadar teşekkürü bir borç bilirim.

Yorumlar kapatıldı.