Terazi Etiket Ürünü

Özellikle de hızlı tüketim alış verişlerinde kullanımı olan bu tür bir terazi etiketleri birçok farklı yerde makinelerin içerisine sarılarak her hangi bir fiş kesme amacı için kullanılır. Kapasitelerinin ya da kullanım sürelerinin uzunluğu da yine kalitesine göre değişmektedir. İki farklı terazi etiketi üretimi yapılmaktadır.

Daha çok rulo şekline benzeyen bu beyaz renkli kâğıtlar genel olarak eco termal ve lamine termal olarak iki farklı şekilde üretimi yapılmaktadır. Bu noktada lamine termali ilk olarak ele almak gerekir ise daha çok uzun ömürlü bir ürün olduğunu söylemek gerekir. Bunu da tam bir rakam ile anlatmak gerekir ise daha çok yaklaşık olarak bir yıl kadar bir ömrü olmaktadır. Fakat bu noktada özellikle de bu tür bir terazi etiketi ürünün saklama ve koruma durum çok daha dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde çok daha erken bir zaman içerisinde kararmaya başlayabilir.

Kaliteli bir üretim

Bu da elbette ürünün kullanımına, yani terazi içerisindeki basımında her hangi bir yazı görünmesine olanak tanımaz. Terazi Etiket ÜrünüLamine termal ürünü eco termal ürüne göre çok daha kaliteli bir üretim ile yapılır ve bu yüzden de 1 yıla yakın bir kullanım olanağı sunmaktadır. eco termal ürününe gelinecek olur eğer bu ürün daha çok raf ömrü olarak 6 ay kadar kullanım imkânı vermektedir. Daha sonra da yavaş bir şekilde kararmaya başlamaktadır. Her iki türde de bu şekilde bir kullanım süresi olduğundan dolayı da hızlı tüketim mallarında daha çok kullanılan ürün çeşitleri arasında geçmektedir. Standart olarak belirlenen bu kullanım sürelerini tam bir şekilde değerlendirmek ve kullanmak için ise bu terazi etiketleri ürünlerinin son derece kaliteli bir şekilde muhafaza edilmesi ve saklanması büyük bir özem arz etmektedir.

Üretim aşaması

Üretim aşamasında bu ürünleri üzerine bir tür laminasyon kaplama işlemi yapılmakta ve bu da ürünlerin kullanımını daha fazla bir şekilde arttırmaktadır. Bu sayede raf ömrü daha da fazla uzar. Bu tür terazi etiketi ürünler baskıyı daha çok ısı yolu ile almakta ve bu şekilde bir baskı yapmaktadır. Sarım adedi ise genel olarak 500 kadar olarak üretim yapılmaktadır. Elbette bu durum daha çok terazinin kapasitesine bağlı olarak daha az ya da daha çok bir süre de sarım yapılabilmektedir. Bu noktada toptan alımlarda kar sağlama için ise terazinin kapasitesinin yüksek olması önemlidir. Bu sayede daha avantajlı bir kar sağlanır.