Lamine Termal Etiket Çeşitleri ve Fiyatları

Lamine termal etiket ticari endüstri için oldukça önemli olan termal özellikli etiket türüdür. Termal özelliğe sahip olduğu için bu adı alan top etiket, Ribbon sarf materyaline ihtiyaç duyulmadan baskı yapabilme imkânı sağlar. Bu nedenle barkod yazıcı cihazlarda sıkça tercih edilir. Direkt baskı alınabilen termal top etiketler masaüstü lazer yazıcılarla kullanılmasının bir işlevi yoktur. Özel yapısı ve özel tasarımı ile endüstri için pratik bir seçenek olan lamine etiketler maliyeti düşüren yapısı ve uzun ömrü ile özel etiket seçeneği oluşturuyor.

İŞLEVSEL TASARIM PRATİK KULLANIM

Lamine etiket diğer etiket türlerine göre daha uzun ömürlü yapıda olması ve ribbon malzemeye ihtiyaç duyulmadan baskı alınması sebebiyle daha az maliyet ile performans sağlar. Bu yönü ile işlevsellik sağlayan lamine etiketler kullanışlı bir seçenek oluşturuyor. Lamine etiketin tasarımını incelediğimizde yüzey kısmında koruyucu madde olduğunu görüyoruz. Bu koruyucu yüzey dolayısıyla uzun ömürlü bir yapıya kavuşan lamine etiketler hem işlevsel hem de uzun ömürlü bir alternatif oluşturuyor. Eco termal ile karşılaştırıldığında arasında gramaj olarak bir fark yoktur. Koruyucu farkı ile lamine etiketler ekstra özelliğe sahiptir. Bu yüzden lamine etiketler eco etiketlere göre daha uzun ömürlüdür. Lamine etiketler eco etiketlere göre diğer yönlerden de avantaj sağlar.

Işık ve nemden eco etiketlere göre daha az etkilenen lamine etiketler uzun ömürlü ve işlevsel kullanım sağlıyor. Lamine etiketler ticari endüstride sıkça kullanılır. 3 – 6 ay süreli kullanımlarda tercih edilen lamine etiketler 6 – 9 ay arası ömre sahiptirler. Bu süre sonrası üzerindeki etiket bilgileri uçmaya ve kaybolmaya başlar. Bu süreç dış etkenlerden korunarak uzatılabilir. Işık ve nem gibi ortamlardan uzak tutulan lamine etiketler için ömür süresi daha uzundur. Ücretlerde de lamine etiketler eco etiketlere göre daha yüksek değere sahiptir. Lamine etiketlerle eco etiketler kıyaslandığında eşit oranda olan bir durum söz konusudur. Bu durum yapışkan derecesidir. Lamine etiket ile eco etiket arasında yapışkanlık derecesi aynıdır. Lamine etiketlerin raf ömrünün daha uzun ömürlü olması tercih edilirliği artırarak değerine yansır. Bu nedenle lamine etiketler eco etiketlere %30 daha yüksek fiyata sahiptir.

NEDEN LAMİNE ETİKET?

Lamine etiketlerin tercih edilmesi sebebi ele alındığında öne çıkan hususları şu şekilde belirtebiliriz. Ribon kullanılmayan bu etiket türünde kolay baskı alınması özelliği olduğu için tercih edilir. Baskı maliyeti nerdeyse sıfıra inen bu etiketler tasarruflu özelliği ile tercih nedeni oluşturur. Eğer yazıcınız lamine etiket kullanımı için uygunsa bu durumda lamine etiket tercih etmeniz sizin için daha doğru seçim olacaktır. Bu gibi özel işlevleri ile kolay kullanım sağlayan lamine etiketler ticari sektör için ideal bir seçenek oluşturuyor.

LAMİNE TERMAL ETİKET KULLANIM ALANLARI

Lamine termal etiket ticari sektörün birçok alanında kullanılır. Gıda sektöründe sıkça kullanılan lamine etiketler endüstrinin birçok sektöründe etkin şekilde kullanılır. Bunun yanında özellikle kargo sektörü için de olmazsa olmaz bir seçenek olan lamine etiketler kolay kullanım özeliği ile ulaşım sektöründe pratik şekilde kullanılıyor. İşlevsel tasarımı ile endüstrinin birçok alanında tercih edilen lamine etiketler pratik kullanım kolaylığı sağlıyor.

Fiyat için http://www.barkodcarsi.com/etiketler/lamine-termal-etiket adresinden bilgi alabilirsiniz.