Küçük Bütçe İçin Dekorasyon Önerileri Nelerdir?

Evlerinizi kendi tasarımlarınız ile ya da uygun bütçe satışı sağlayan yerlerden alışveriş yaparak evinizin dekorunu sağlayabilirsiniz. Dekorasyon işi çok pahalı diyerek evinizi kesinlikle kendi haline bırakmayın. Gelen misafirlerinizi hayran bırakacak küçük bütçeli dekorlar, hem sizi hem görenleri kendine hayran bırakacak. Evinizin konumu, hayal gücünüz, odalarda bulunan eşyaların rengi gibi durumları göz önünde bulundurarak dekor konumlandırması yapabilirsiniz.

 Uygun Bütçeli Dekorasyonlar

Dekorasyon denildiğinde pahalı ve yeni eşyalar akıllara gelmesin! Eski eşyalarınızı değerlendirme fikrini sakın göz ardı etmeyin. Hatta tuvalet kağıtlarından bile inanılmaz dekorlar yapılabileceğini unutmayın. Sadece siz yapmak isteyin, her eşya en iyi şekilde değerlendirilir. Bitpazarını çoğu yerde bulmak oldukça mümkün. Düşük bütçe dekor eşyalarını bitpazarından uygun bir şekilde alabilirsiniz. Evinizin istediğiniz yerine uygun dekorları hayal gücünüz ve ilhamlar yardımıyla şekillendirin. Çiçek; rahatlatıcı özelliğiyle, huzur vermesiyle, etrafına güzel kokular bırakmasıyla bir evin olmazsa olmazı arasında. Çiçekçilerden çiçek satın almak bütçenize uygun olmazsa kendi çiçeğinizi kendiniz toplayarak evinize renk katabilir, mis kokuların evinize yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Evinizde uzun süre yaşadıysanız aynı şeyleri görmekten bunalmış olabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için boya yardımıyla duvarınızı boyayabilir, hatta dekorasyon için aldığınız objeler gözünüzde eskimişse onları da boya yardımıyla yenileyebilirsiniz.

 Kendin Yap Dekorasyonlar

Dış kapınıza asılacak süsler için gidip para harcamayın. Pikniğe gittiğiniz bir vakitte dökülen kozalakları toplayın ve kapınıza yenilik katın. Kozalakları istediğiniz canlı renklere boyayıp ip ile kapınıza asın ve misafirlerinizin gözlerini şenlendirin. Kışın çiçek bulup toplayamazsınız ama yine kozalakları renk renk boyayıp ucuna da yeşile boyadığınız çırpıları yapıştırabilir, vazolara bunları yerleştirip odanızda sergileyebilirsiniz. Aynanız dümdüz ise ve hoşunuza gitmiyorsa otantik bir şekile dönüştürün. Kenarlarına, topladığınız küçük taşları yapıştırıp bir tasarım oluşturun.

“Küçük Bütçe İçin Dekorasyon Önerileri Nelerdir?” için bir yanıt

  1. merhaba, küçük bir bütçe de dekorasyon pek sağlıklı olmaz fakat sizlere tavsiyem bir kredi kartı ile tüm dekorasyonunuzu yaptırmanız sonra borcunuzu yavaş yavaş ödersiniz.

Yorumlar kapatıldı.