İnsanlar Neden Spor Haberlerini İzlemektedir?

Ülkemizde Spor Haberleri İzlenim Oranı

Ülkemizde spor haberleri çok olduğu gibi spor kanalları da bir o kadar çoktur. Her gün genellikle en az 4 defa spor haberleri yayınlanır. Bu spor haberleri o kadar çok izlenir ki ülkemizin %80’i günlük spor haberi izler.

Spor Haberlerindeki İçerik 

Spor haberlerindeki içerik genellikle maç sonucu ve tahminidir. Yapılan tahminlerin %90’ının doğru olduğu söylenmez.

Spor Haberlerindeki Kişi Sayısı

Spor haberlerinde genellikle 2 kişinin genellikle tartıştığı netçe görülür.

 Spor Haberlerini Ünlü ve Reyting Rekortmeni Yapan Faktörler

Spor haberlerini ünlü yapan en ünlü faktörlerden birisi kesinlikle ünlü kişilerin konuk olmasıdır. Hatta bazıları konuk edecek ünlü biri kalmayınca sanatçı çağırdığı görülmüştür. Bir diğer faktör ise sosyal medyadan yorumların alınmasıdır. Böylece daha çok kişinin yorumunun alınması sağlanmıştır. Bazı insanlar kendi yorumlarının okunması için spor haberleri yapan kanalın sosyal medya hesaplarını takip eder. Böylece kanalın daha da çok tanınmasını sağlar.

Kişinin hevesle yaptığı yorumlar görülmediğinden okunmaması yapılan haksızlıklardan sadece bir tanesidir. Bir diğer faktör ise yapılan çekilişler ve yarışmalar. Bu sayede kişi kazanmak hevesi ile programı salisesine kadar izler. Genellikle verilen hediyeler ya ayakkabı ya da bir imzalı formadır. Bir diğer önemli faktör ise milli maçlardan sonra yapılan kesintisiz yayınlardır. Bu yayınlarda maç saniyesine kadar incelenir. Oyuncuların yaptıkları her hareket incelenir. Ve önümüzdeki milli maçların puan hesaplaması yapılır. Bu hesaplamalarda bin bir olay hesaplanır ve gruptan çıkıp çıkılmayacağı detaylı olarak hesaplanır.