Ev Partileri İçin Dekorasyon Önerileri

Bir ev partisinde en önemli nokta, partinin konseptidir. Konsept belirlendikten sonra her şey bu temaya göre şekil alır. Renkler, süslemeler, etkinlikler, yiyecekler ve içecekler. Belirlenen temaya uygun tüm malzemeler ve gereçler ortamda yerini almalıdır. Seçimler konsepte uygun şekilde seçildikten sonra, ev partisi için ortamı dekore etme işi en eğlenceli kısımdır. Eğer ev partisi için konsept bir pijama partisi ise tabi ki başrol pijamalarındır. Sonrasında uyku bantları, ufak eğlenceli oyunlar, sohbete eşlik edecek çerezler ve içecekler uygun olarak seçilmelidir. Her pijama partisinde mutlaka yastık savaşı yapılır. Yastık savaşı için renkli, uçuşan tüylü yastıklar da dekorasyonun bir parçası olmalı.

Film Gecesi Konseptli Ev Partisi Yapıyorsanız

Daha farklı bir konsept olarak film gecesi seçilebilir. Yine evde dekorasyon buna göre ayarlanmalı, film seçimi, patlamış mısır, şekerlemeler hepsi eksiksiz olmalıdır. Karanlık ya da loş bir ambiyans ve sessizlik konsepte dahildir. Daha eğlenceli ve gülmeli bir tema seçilecekse, ortam daha renkli bir model olmalı. Oyun gecesi evde yapılacak parti için gayet renkli bir ambiyans oluşturur. Her yer süslemeler ile donatılabilir, birçok atıştırmalık ve içecek masada yerini almalı. Oynanacak oyuna uygun yer açılmalı ve oyun gereçleri de dekorasyona eklenmelidir.

Evde Maskeli Balo İçin Dekorasyon Önerileri

Maskeli bir ev partisi ise daha çılgınca bir dekor gerektirir. Birbirinden ilginç kostümler, müzikler, açık büfe bir yiyecek içecek standı, ilginç süslemeler, dans etmeye imkân sağlayan geniş bir alan ve eğlenceli etkinlikler planlanarak geceye hazırlanmalıdır. Bir kareoke gecesi içinse, serbest stil bir dekor yapılması yeterli olur. Karaoke seti, mikrofon, ufak bir sahne, rengarenk ışıklar tam da konsepte uygun bir dekorasyon olur.