Bisiklet ve Doğa Sevgisi Gençlere Bisiklet Sevgisi Kazandırmanın Yolu

Bisiklet ve Doğa Sevgisi Gençlere Bisiklet Sevgisi Kazandırmanın YoluYoğun iş temposu, stres, yükselen binalar ve gökdelenlerle dolu asfaltlı yollar, bazen uzaklaşmak istediğimiz ortamların başlıca özelliklerindendir. Bu kaçışın son durağı genellikle doğal yaşam ortamları olmaktadır. Metropolleşen mekânlarda yaşayan insanlar, piknik alanlarına ya da yeşil alanlara kaçmaktadırlar.

Yeşil alanlarda yapılan piknikler, kamplar, doğa yürüyüşleri, oyunlar ve bisiklet gezintileri kulağa oldukça hoş gelmektedir. Teknoloji tutsağı olmuş bisiklet ve doğa sevgisi gençlere bisiklet sevgisi kazandırmanın yolu bu tarz etkinliklerden geçiyor olabilir. Bu konuda anne ve babalara oldukça iş düşmektedir.

Telefon ve bilgisayarlara kapılan gençler için yapılacak en güzel aktivitedir doğal ortamlardaki bisiklet turları. Hafta sonu ailecek bisiklet turları yapabilir, ormanda minik oyunlarla bunu maceraya dönüştürerek bisikleti sevdirebilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun okulu yakın ise bisikletle gidip gelmesini isteyerek ona bu sevgiyi aşılayabilirsiniz. Tabi kask ve dizlik gibi koruma materyalleri ile!

Bisiklet gibi motorsuz bir taşıt, spor yapmayan gençler için de oldukça doğru bir tercih olabilir. Böylelikle adalelerin Bisiklet ve Doğa Sevgisi Gençlere Bisiklet Sevgisi Kazandırmanın Yoluçalışması sağlanarak dinç kalınabilir. Ayrıca macera oyunlarındaki gibi gittiğiniz yeşil alanlara simgeler yerleştirip bir harita hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız haritada bir de hazine varsa bu, gençler için eğlenceli bir etkinlik olabilir. Bu sayede sizden sürekli pikniğe çıkmayı isteyebilirler. Hem de amacınıza ulaşmış bir şekilde. Çocuğunuz hem doğayı hem de bisikleti sevecektir.

Doğayı zorla sevdiremezsiniz. Bu nedenle yapacağınız en ufak bir zorlama karşınızdaki kişiyi doğadan nefret ettirebilir. Bu yüzden atacağınız adımlar sevgi dolu ve içten olmalıdır. Yapacağınız aktiviteden ilk önce sizin tat almanız gerekir. Sevmediğiniz bir şeyi başkasına sevdiremezsiniz. Doğa da, bisiklette sevgi işidir. Hem sizin için hem de çocuğunuz için. Okuldan ya da işten vakit bulabildikçe babanızla balığa çıkın, beraber bisiklete binin, beraber oyunlar oynayın ve kısa zamanınızı kaliteli değerlendirin. Eğer bu şekilde adım atarsanız bu işten herkes memnuniyetle ayrılır.