2500 Tl Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Hesaplama araçlarında öncelikle çekilecek kredi türü seçilmektedir. Seçilen kredi türüne göre en fazla çekilebilecek olan 2500 Tl Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirimvade ve güncel faiz oranlarını hesaplama araçları tarafından otomatik olarak çekiliyor. Daha sonra girmiş olunan toplam gelirinizin %50’si alınmakta ve ödemiş olduğunuz kredi düşülerek kalan aylık kredi taksitiniz ise bulunuyor. %50 oranı ülkemizde bankların çoğunluğunun kabul ettiği bir tutar olmasına rağmen, bazı bankalarda istisnalar olabilmektedir.

Örneğin, hesaplama araçlarına toplam gelirinizi 4.000 TL yazdınız aylık ödenen kredi tutarınızı da 800 TL olarak girdiğinizi varsayarsak. Bu durumda, 4.000 TL/2 = 2.000 TL aylık ödenebilecek en fazla kredi tutarı, 2.000 TL – 800 TL = 1.200 TL ise çekebileceğiniz kredinin aylık taksiti şeklinde hesaplanmaktadır.

Aylık ödeyebileceğiniz taksit tutarınızın tespit edilmesinden sonra, güncel faiz oranı ve kredi türünün vadesine göre şekillenecek ve ne kadar kredi çekebileceğiniz hesaplanacak. Hesaplanan kredi fiyatının anaparası ise alınabilecek en çok kredi tutarını size veriyor. Ödediğiniz kredinin kapatılması durumunda ise ne kadar kredi çekebileceğiniz bankalar tarafından ek olarak hesaplanıyor.

Düz Hesap İle 2500 TL Gelirle Ne Kadar Kredi Çekilir?

2500 TL ile yaklaşık olarak 44 bin TL çekebilirsiniz eğer eşinizin de örneğin 1000 TL bir geliri varsa çekeceğiniz kredi tutarı 2500 Tl Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim70 binleri görebilmekte. Bu konut kredisinde ise 100 Bin TL ve üzerini de görebilir bu tamamen gelir gider hesaplamanız ile ortaya çıkacaktır. 2500 TL maaşla ne kadar kredi çekebilirim sorusuna genel kapsamlı cevap bu şekildedir ama belirttiğimiz gibi gelirinize göre bu fiyatlar artabilir de azalabilir de.

Şunu da belirtmek gerekiyor çekilen krediler aylık takside göre değişik oranda ve vade farkı arttıkça daha fazla faiz ile geri ödenmektedir. Alındığı gibi geri ödenen tek kredi KYK’nın verdiği öğrenim kredisidir buda üniversite öğrencilerine verilmektedir aylık ödemesi yapılmaktadır.

“2500 Tl Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim” için bir yanıt

  1. bankaların bana bu maaş ile 35 bin tl krediyi 48 ay taksitlet vermekte ama bunu ödeyecek gücüm yok kira,doğalgaz,elektrik,su,telefonlar,internet faturaları derken maaştan bize ne kalıyor ki

Yorumlar kapatıldı.